Akbank Düşünce Kulübü’nden Harvard Yaz Okulu’na

“Harvard’da olmak; dünyaca ünlü profesörlerden eğitim almak ve dünyanın dört bir yanından arkadaş edinmek demek. Hayallerimden birini gerçekleştirdiğim için çok mutluyum!”

Doğan Can Yeğiner, Akbank Düşünce Kulübü 2018 Birincisi

image

Akbank Düşünce Kulübü, gençlerin geleceği keşfetme potansiyelini ortaya çıkarmayı hedefleyen programlarımızdan biri…

Bundan tam 11 yıl önce başlattığımız programla, her yıl binlerce başvuru arasından seçilen üniversite 3. sınıf öğrencileri bir araya geliyor ve o yıl belirlenen temaya göre yenilikçi ve yaratıcı fikirler üretip birbirleriyle yarışıyorlar. Bu temalar müşteri kazanmaktan genç girişimciliğe, finansal erişimden dijital dünyaya kadar çok farklı alanlarda olabiliyor.

Gençler, hazırladıkları projeleri bankamızın üst düzey yöneticileri, akademisyenler ve konunun uzmanlarından oluşan jüriye sunuyorlar. Ve birinci olan gencimiz Harvard’da Yaz Okulu ödülünün sahibi oluyor. Uygulamamızı diğer gençlik programlarından farklı kılan ise, kulübün gerçekten sosyal ve uzun soluklu bir birliktelik yaratıyor olması. 2008’den bu yana Akbank Düşünce Kulübü’ne dahil olmuş öğrenciler, birbirleriyle fikir alışverişinde bulunmaya devam ediyorlar.

Akbank Kariyer sitesindeki tüm içerikler bilgilendirmeye yöneliktir ve kişiye özel çözüm özelliği taşımamaktadır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler konunun uzmanına danışmadan uygulanmamalıdır.