Gökhan Eker: “Gelişim, bilgiyi paylaşarak daha kolay oluyor”

Akbank BT ekibinin sürekli gelişime ve bilgi paylaşımına dayalı bakış açısı, “agile çalışma” anlayışlarından kaynaklanıyor. Gökhan Eker bu anlayışı anlatıyor.

Çeviklik, değişime adapte olmaktır. Biz Akbank BT olarak değişime her gün, her hafta, her ay adapte olmaya çalışıyoruz. Sayıları 160'ın üzerinde olan ürün geliştirme takımımız her gününü yeniden planlıyor, her iki haftada bir müşterileriyle bir araya gelerek ilerlemelerini ve gelecek iki haftaya dair planlarını anlatıyorlar. Ürün sahibi arkadaşlarımız her ay bir araya gelerek sürekli planlama etkinliğini gerçekleştiriyor ve takımlarının diğer paydaşlarla aynı çizgide ilerlemelerini sağlıyorlar.

Bunları yaparken teknolojiyi takip ediyoruz ve ürünlerimizi trendleri dikkate alarak geliştiriyoruz. Ayrıca yazılım geliştirme alanındaki iyi pratikleri öğreniyoruz. Yeri geliyor, kendi iyi pratiklerimizi geliştirip başkalarının da öğrenmesine yardımcı oluyoruz. Çünkü kurum ve birey olarak büyümenin, gelişmenin bilgi saklayarak değil bilgi paylaşarak daha kolay olacağını düşünüyoruz.

image

Akbank Bankacılık Merkezi’nde çalışmak, bir arı kovanında çalışmaya benziyor. Sürekli konuşan, iletişim halinde olan, koşturan, bir şeyleri bitirmeye çalışan bir aileyiz. Pazarda, teknolojide ve dünyadaki gelişmeleri takip ederek değişime en hızlı biçimde adapte olmak, inandıklarımızın başında geliyor.

Akbank Kariyer sitesindeki tüm içerikler bilgilendirmeye yöneliktir ve kişiye özel çözüm özelliği taşımamaktadır. Burada sunulan bilgilerin kesin doğruluğu garanti edilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler konunun uzmanına danışmadan uygulanmamalıdır.